Szanowni Państwo Rodzice,

zwracam się z prośbą o wzięcie udziału w pilotażu diagnozy prowadzonej na potrzeby realizacji Programu Wsparcia Psychologiczno-Pedagogicznego mającego na celu dostarczenie niezbędnej wiedzy do stworzenia modeli wsparcia, które docelowo mają pomóc nauczycielom i psychologom szkolnym wspierać uczniów w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych, jaką jest m.in. pandemia COVID-19.

Program realizuje zespół naukowy Fundacji Polskiej Akademii Nauk. Jego celem jest wystandaryzowanie opracowanych formularzy diagnostycznych i przygotowanie do głównego badania, które zostanie zrealizowane na terenie całego kraju we wrześniu i październiku bieżącego roku. Badanie obejmie wsparciem nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także rodziców uczniów, którzy mierzą się z psychologicznymi skutkami pandemii. Realizacja programu potrwa do końca 2021 r.

Diagnoza polega na wypełnieniu ankiety przygotowanej w systemie LimeSurvey. Ankietę wypełniają zarówno rodzice, jaki i uczniowie klas 1-8. Dostęp do ankiety następuje po kliknięciu linku przesłanego przez dziennik elektroniczny. Należy ją wypełnić do dnia 27 sierpnia 2021 r.

Jeszcze raz serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w badaniu.

Monika Rutkowska